חיפוש
  • inbar_goren

"מתורגמן חונך"- פרוייקט קטן עם משמעות גדולה


לפני כשנה וחצי, החלטנו כוועד על הקמת פרויקט מתורגמנ.ית חונכ.ת.

הפרויקט הנפלא הזה היה חלק משינוי, קידום וחיזוק מתורגמנים מתחילים, סטודנטים לתרגום שעתידים לסיים את הלימודים, ואפילו מתורגמנים ותיקים שצריכים חיזוק בחלק מהדברים השוטפים בעבודה.

כיום אני גאה להגיד שאני חלק מצוות מצומצם אשר אחראי לנהל את הפרוייקט כולו

ולהמשיך אותו הלאה.


אחרי שנתיים של לימודי המקצוע, יוצאים "לשטח" לא מוכר, ובמקצוע כזה בודד בו המתורגמנים עובדים ומתמודדים עם הכל לבד – ה'ביחד' של הארגון הופך להיות מאוד נצרך ומאוד חשוב.

לאורך הדרך יש המון שאלות, תהיות, דילמות מקצועיות ואתיות, ובעיקר – בירוקרטיה סבוכה מול מוסדות המדינה.


כמתורגמנית מתחילה בזמנו, הרגשתי שממש נזרקתי למים עמוקים ועדיין לא הכרתי מספיק קולגות למקצוע כדי להתייעץ איתם על הדברים האלו. לי באופן אישי היה חסר מאוד פרויקט כזה בתחילת דרכי ולכן היה לי חשוב לקחת בו חלק ולקדם אותו. הפרויקט חשוב ואישי עבורי כי רציתי להיות שם בשביל מי שאני כן יכולה, מי שסיים עכשיו ללמוד ויוצא לעולם הגדול של התרגום.

היה לי חשוב שאנשים ידעו שיש להם למי לפנות כשהם צריכים, בין אם זה לדון על שאלות מקצועיות, עזרה בבירוקרטיה בתור עסק עצמאי מתחיל, או אפילו פריקה נפשית כשאנחנו נתקלים בתרגומים לא פשוטים בכלל ולא תמיד יודעים למי לפנות בהתחלה.


לקחתי על עצמי בתור התחלה שתי חניכות (שבסופו של דבר גם הפכו לחברות, רווח אישי שלי:) נפגשנו ודברנו, ביחד התייעצנו על דברים ופתרנו בעיות, קיבלנו רעיונות אחת מהשנייה, ושמרנו גם זמן לכל אחת לחוד בנושאים יותר פרטיים.


אין ספק שחשוב שלכל אחד יהיה מישהו שהוא ירגיש איתו בנוח, בין אם זה בתחילת דרכו המקצועית ובין אם זה לאחר שנים של תרגום- תמיד יש על מה להתייעץ וממי ללמוד,

ובנינו - למדתי מהחניכות שלי לא פחות ממה שהן למדו ממני.ואיזה כיף לגלות לפי המשוב של החניכות שזה הדדי! הן מספרות:


- "פרויקט אדיר שנתן לי המון ידע וביטחון בשטח! ותחושה שאני לא לבד אף פעם☺️ "


- "ענבר מהרגע הראשון הייתה זמינה עבורי. גם מתוך חדר הלידה. בהתחלה קיבלנו מיילים עם טיפים טובים, הקמנו קבוצה עם החניכה הנוספת והצלחנו ככה ללמוד אחת מהשנייה. היה תענוג צרוף, מרגישה שגם היום שאני יותר עצמאית בשטח - עדיין ענבר תשמח לענות לי על השאלות. תודה!"


210 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול